How to: Vaikų gimtadieniai. Pirmasis.

ed42c04766aed918c562f9d52660ce6f

Na štai ir artėja pirmasis, taip ilgai lauktas, gimtadienis. Net nesitiki kad “jau“. O galvoje sukasi mintys: minėti ar neminėti?

Su nešventimu viskas kaip ir aišku, o jei nusprendėte švęsti?

Pirmasis gimtadienis, pirmieji organizavimo rūpesčiai. Tik nereikia pamiršti, kad ši šventė yra labiau skirta tėvams ir artimiesiems, ir pasiruošimas ir šventimas bus orientuotas labiau į saugusius, nei į mažuosius šventės kaltininkus.

Taigi kaip surengti gražią, įsimintiną šventę?

Tematika

Šiuo metu vis populiarėja tematinės šventės. T.y. kai visa šventės atributika, užsiėmimai, maistas ir apranga yra priderinti prie pasirinktos temos. Tematikos yra būti pačios įvairiausios: piratai, kinas, piknikas, ateiviai, menas.. Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos (ir to, ką galima surasti šventinės atributikos parduotuvėse 🙂 ) .

Taip, mažajam dar tikrai nesvarbu ar rengsite šventę princesių tema ar taškiukų. Bet juk taip smagu surengti gimtadienį kuris liks visų svečių atmintyje bei įspūdingose nuotraukose! Padaryti įsimenantį gimtadienį (ir įdomų!) leis kruopščiai parinkta tematika. Rinkitės temą kuri artima ir patinka jums, apgalvokite šios temos išskirtinius bruožus, atskleiskite tuos bruožus šventine atributika. Kaip organizuoti vaikų teminį gimtadienį nuo a iki z

46198a1c23705779092aac639a7168f7    7d4027102ad32ec93ba528ab5e892a15    bd13df271538f734ca3565b54d7d91df

Daugiau šventinių temų

Kur rengti šventę?

Šventę renkite namuose arba gamtoje. Nuomodamiesi patalpas žaidimo kambaryje ar kavinėje būkite pasiruošę išeiti šventei įpusėjus, jei staiga pasirodys, jog jubiliatas pavargo ir nori namo, dabar!

Taip pat, jei nusprendėte daryti teminę šventę, savo aplinkoje visas idėjas bus lengviau įgyvendinti.

Ką kviesti

Kviesti tik artimiausius draugus, ne daugiau nei 5 vaikučius. Šiame amžiuje vaikai greitai pavargsta, bei dar neturi potraukio draugijai, todėl vaikai nesidžiaugs draugais taip, kaip norėtumėme.

Pasirūpinkite pakankamu kiekiu žaislų, kad kiekvienas svečias turėtų užsiėmimą.

Taip pat neplanuokite šventės ilgesniam nei valanda ar pusantros laikui. Jei šventė užsitęs, vienas iš mažųjų būtinai tai parodys. O paskui jį ir kiti. Juk nenorite, kad gražus ketinimai virstu verkiančių vaikų būriu?

Ką veikti

Vaikams iš anksto suplanuokite ir paruoškite įvairių užsiėmimų. Pavyzdžiui, “įdomybių dėžę“. Parinkite saugius buitinius daiktus (buteliukai, velcro juostos, šalikas, nedūžtantis puodelis, dėžutės, tvirti karoliai, stambūs spalvoti akmenukai ir tt), sudėkite juos į dėžę ir leiskite vaikams surasti brangenybes.

Pabandykite užimti vaikus kažkuo nauju ir įdomiu, kitokiu nei žaislai. Šiame amžiuje įdomu yra viskas kas yra aplinkui, tai platins vaikų akiratį ir skatins smalsumą ir kūrybiškumą.

O jei tokių galimybių nėra, tuomet pasirūpinkite dideliu kiekiu žaislų. Vienerių metų vaikučiai dar silpnai jaučia nuosavybės jausmą, todėl drąsiai galite traukti turimus žaidimus ir išdalinti juos svečiams. Taip pat pasiūlykite mamoms atsinešti savo žaislų ir sumainykite juos tarp vaikų. Bet pasitarkite prieš tai darant su mamomis, gal kitas vaikas yra ypatingai prieraišus prie savo žaisliukų ir žaidimo metu gali kilti konfliktų.

Jei vaikų nekviečiate, užimkite tuomet saugusius.Pavyzdžiui:

  • Paprašykite susirinkusių kiekvieną surašyti palinkėjimą vaikui. Surinkite parašytus palinkėjimus ir išsaugokite juos ateičiai. Sukakus nustatytam amžiui (16, 18 metų) kartu paskaitykite, kas išsipildė?
  • Surenkite visų praėjusių metų nuotraukų peržiūrą chronologine tvarka.
  • Pasigaminkite “laiko kapsulę“ – surinkite einamuosius daiktus iš vaiko aplinkos (žaislas, drabužėlis, nuotraukos iš šio gimtadienio, buto ir aplinkos nuotraukas, rankos antspauda ir tt) sudėkite į patvarų konteinerį ir paslėpkite iki nustatyto amžiaus. Kaip bus smagu kartu peržiūrėti visus šiuos dabar tokius įprastus daiktus!

Daugiau apie užsiėmimus vaikams ir saugusiems skaitykite čia!

Kuo vaišinti

Žinoma, sveiku maistu! Tačiau mažieji nebūtų mažaisiais, jei didelį triūsą virtuvėje visiškai neįvertintų. Todėl verta apsiriboti lengvais sveikais užkandžiais, vaisiais, ir vaikams tinkamu tortu.

Visiškai nebūtina ruošti antrą stalą suaugusiems. Svečiai gali vaišintis visomis vaišėmis skirtomis vaikams. Arba jei vaikų nekviečiate, o rengiate šventę tik giminėms, pasistenkite, kad būtų bent keletas patiekalų tinkamų mažyliui. Tortas turi būti tinkamas vaikams, nepriklausomai ar yra daugiau mažųjų svečių ar ne. Vaikams tinkami tortai ir skanėstai.

1e4fc3fdcf984dc0048a017edea1f8e2

743903ab44b08a5e6c6589a40d51349e

Daugiau tortų pirmajam gimtadieniui

Kaip puošti

Šiuo gražiu amžiaus laikotarpiu kai dar nereikia baimintis dėl nevietoje paliktų daiktų, puošybai pasitelkite visą savo fantaziją. Jei rinkotės gimtadienio temą, tai atitinkamai papuošimai turi tą temą palaikyti. Kuo geriau apgalvosite detales, tuo patraukliau atrodys aplinka. Manau, tikrai bus daug norinčių įsiamžinti nuotraukoje šalia gražaus torto ir gražiai derinančių dekoracijų. Primenu, pirmasis gimtadienis – tai šventė tėvams, naudokitės tuo!

91819ada4669f4644d43c68471471ad3    Kaip pasidaryti gimtadieninį balionų vainiką (amerikoniška versija)

a660c37b188f1392e97f6b75e8e148ab

Daugiau papuošimo elementų 

Dovanėlės

Gera mintis yra ne tik gauti dovanas gimtadienio progą, bet jas ir dovanoti. Labai miela yra išreikšti savo padėką už dalyvavimą šventėje svečiams išdalinus mažas dovanėles vakarėlio pabaigoje. Dar nauja ir netikėta. Dovanėlės suma priklauso nuo asmeninio biudžeto, nepamirškime, kad svečių daug, o paprastai dovana renkama iš kelių daiktų, ir visai nebūtina rinktis brangias.

Kūrybingiems ir nagingiems, yra gera gera išeitis – dovana savo rankomis. Sausainiai, pyragėliai, skanėsto rinkinys stiklainyje. Siūtas ar megztas mielas niekutis. Ir vėl fantazijai nėra ribų! Juk norime padovanoti dalelę šilumos, o ne tik pirktą, komercinį daiktą.

Taigi, tai dar nėra privalomasis atributas, bet yra tik gražus gestas. Juk visada malonu gauti dovanas! 😉

a7844fdf97166b1d0e194598b95717de     f018c5cfb5d937b7b260f68988cd829e     827b47ff361ab25b3ca0e8978f5e9e1d

Daugiau dovanėlių svečiams idėjų

Jei vis dėlto manote, jog organizuota ir spalvinga šventė yra ne jums, visada galite išsikepti skanaus ir kvapnaus pyrago ir vakare gurkšnojant arbatą leistis į prisiminimus apie tai kiek visko nutiko per šiuos nelengvus metus, bei kokių gražių akimirkų dar laukia priešaky.

Gražių akimirkų!

heartballon

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s